Moje skuteczne ćwiczenia na jędrne ciało!

Wraz z wiekiem moje ciało, jak u większości kobiet zaczęło się stopniowo zmieniać. Cellulit stał się bardziej widoczny, a skóra nie była już tak jędrna i gładka jak kiedyś… Pierwszą reakcją było oczywiście umiejętne maskowanie moich kompleksów i zakładanie odpowiednio długich ubrań. W chłodne dni sprawdzało się to idealnie, jednak latem pojawiał się problem z wychodzeniem, a o basenie lub wyjeździe nad morze nie chciałam nawet słyszeć. W końcu jednak, po kolejnej odmowie i smutku w oczach moich bliskich postanowiłam coś z tym zrobić. Zaczęłam stosować różne kremy i olejki, aby ujędrnić ciało, niestety bardzo szybko znudził mi się ten codzienny rytuał, a efekty i tak były mało zadowalające.

Przypadkiem trafiłam na ulotkę reklamującą treningi ABT, które miały na celu ujędrnić i wyrzeźbić ciało w szczególności w dolnej partii, czyli w okolicy brzucha, pupy oraz ud. Na zajęcia poszłam jeszcze tego samego dnia i po prostu zakochałam się w tych ćwiczeniach! Obecnie mam już za sobą 4 miesiące z zajęciami ABT i muszę przyznać, że chyba nigdy wcześniej moje ciało nie wyglądało tak wspaniale – po cellulicie nie zostało ani śladu, skóra już nie wisi, wręcz przeciwnie jest jędrna i napięta na każdym centymetrze. Znów mogę nosić krótkie spodenki i bluzki na ramiączkach, co weekend zabieram swoje dzieci na basen, a wieczorami z przyjemnością prezentuję się mężowi w sypialni. Poniżej przedstawiam kilka moich ulubionych ćwiczeń z treningu ABT, które można wykonywać samodzielnie w domu.

Rowerek – ćwiczenie polega na szybkim poruszaniu nogami uniesionymi w powietrzu, tak jak przy normalnej jeździe rowerem, ale w pozycji leżącej na plecach. Rowerek można wykonywać na czas, czyli np. przez 30 sekund lub też seriami np. 3 serie po 20 rowerków.

Przysiady z obciążeniem – należy stanąć w lekkim rozkroku, ręce wyprostować i unieść na wysokości ramion trzymając w dłoniach hatle o wadze 1-2 kg, wykonujemy przysiad i wracamy do pozycji stojącej.

Obwodzenie nóg – ćwiczenie wykonywane jest z pomocą krzesła. Stajemy za krzesłem, trzymając obie dłonie na oparciu. Następnie wykonujemy kilkanaście wychyleń prostej nogi w bok, po czym następuje zmiana nogi.

Inne ćwiczenia, które w moim przypadku przyniosły naprawdę bardzo dobry efekt, to plank „deska” w przeróżnych kombinacjach (tradycyjnie, bokiem, z unoszeniem nogi itp.), a także popularne brzuszki również w nieco zmodyfikowanych wersjach.

Dodaj komentarz