Menu Zamknij

Absolutne jesienne must have

Odzież damska na jesień charakteryzuje się przede wszystkim wyjątkową elegancją i klasą. Zasadniczo możemy wyróżnić tu pewne ubrania, które generalnie nadają się do noszenia właśnie najbardziej o tej porze roku. Jak w zasadzie prezentują się takie absolutne modowe must have na jesień?

Materiałowe spodnie zamiast dżinsów

Przede wszystkim odzież damska na jesień słynie z tego, że tutaj klasyczne dżinsy, tak popularne w innych porach roku, zastępowane są przez różnego rodzaju spodnie materiałowe.

Szczególnie zaś popularne w tym zakresie są spodnie w kratkę zawiązywane wysoko w talii. Dalej oczywiście charakterystyczne dla jesieni są eleganckie cygaretki. W tym momencie należy jeszcze wspomnieć o niezastąpionych spodniach materiałowych, przypominających formą bryczesy do jazdy konnej.

Zamiast dżinsów stosowane są także często obcisłe spodnie z elastycznego materiału, idealnie nadające się do luźnych swetrów.

Sweterki zamiast bluzek

Odzież damska na jesień znana jest także ze sweterków. No właśnie- warto tu zaznaczyć, że swetry wcale nie są takie typowo zimowe, ponieważ to właśnie dla jesieni charakterystyczne jest noszenie grubszych, dzianinowych bluzek czy krótszych sweterków w formie bluzek.

To właśnie tutaj także znakomicie sprawdzą się różnego rodzaju luźne swetry. Będą bowiem one idealnie pasowały do tak modnych wówczas kurtek skórzanych i płaszczy w kratkę oraz butów z wyższą cholewką.

Kurtka skórzana i płaszcz w kratkę

No właśnie – to dwa kolejne absolutne modowe must have. Każdej jesieni takie kurtki skórzane, szczególnie zaś w postaci ramoneski, naprawdę doskonale się sprawdzają. Co więcej – pasują do wielu jesiennych ubrań, a także dają zaistnieć w stylizacji wszelkim swetrom.

Z kolei wszelkie płaszcze w kratkę mają w sobie wyjątkową elegancję i klasę. Zdecydowanie pięknie się prezentują na co dzień w każdym wydaniu.

Dodatki na jesień

Warto na koniec powiedzieć jeszcze trochę zasadniczo o dodatkach, jakie mogą być użyte jesienią. Standardowo zaliczać się tutaj będą różnego rodzaju chustki, szaliki itp. Warto jednakże podkreślić, że idealnym dodatkiem do odzieży damskiej na jesień są różnego rodzaju kapelusze. Wyglądają one naprawdę bardzo tajemniczo oraz elegancko. Ciekawie także prezentują się chustki na włosy i uszy…

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko