Menu Zamknij

Młoda mama pod ochroną

Każda kobieta w momencie zajścia w ciąże, szczególnie pierwszą, ma wiele obaw i wątpliwości. Nie zawsze wiadomo, które objawy są naturalne, a które powinny już zaniepokoić przyszłą mamę. W każdym przypadku warto zawsze skonsultować się z lekarzem, który doradzi i pomoże w przypadku pojawiających się problemów.

Po co wykonywać badania prenatalne nieinwazyjne?

Przede wszystkim badania takie mają za zadanie ocenę stanu płodu, na różnych etapach jego rozwoju. Regularne badania prenatalne nieinwazyjne pozwalają wykryć w odpowiednim momencie różnorodne choroby czy wady rozwojowe dziecka.

Dla własnego komfortu, ale przede wszystkim zdrowia dziecka młode mamy powinny stosować się do zaleceń lekarza i przeprowadzać badania prenatalne katowice bardzo regularnie.

Zwłaszcza że odpowiednio wcześniej wdrażana diagnostyka daje możliwość szybkiej reakcji i podjęcia decyzji o kontynuacji ciąży lub leczeniu wewnątrzmacicznym.

Jakie są dostępne badania prenatalne Katowice ?

Badania można podzielić na dwa rodzaje: badania prenatalne nieinwazyjne oraz inwazyjne.Do badań nieinwazyjnych zalicza się doskonale znane badanie USG. Oprócz tego przyszłe mamy mogą korzystać z badań biochemicznych oraz komórek płodowych.

W grupie badań inwazyjnych są biopsja, amniopunkcja, kordocenteza. Wykonuje się je jednak w określonych przypadkach, gdy tradycyjne metody i zabiegi się nie sprawdziły i konieczna jest bardzo szczegółowa diagnostyka.

Gdzie się badać?

Na początku ciąży każda kobieta musi wybrać lekarza prowadzącego, który będzie stale nadzorował przebieg ciąży oraz asystował podczas porodu. Jeśli kobieta nie ma swojego zaufanego ginekologa wybór może być bardzo trudny.

Tutaj kwestia najważniejsza opiera się na zaufaniu do wiedzy i doświadczenia danego lekarza. Badania prenatalne katowice może wykonać w zasadzie każdy. Jednak już odpowiednia interpretacja wyników czy zlecenie dalszej diagnostyki może okazać się problematyczne.

Wybierać mądrze

Istotne jest więc wybranie odpowiedniego lekarza oraz placówki medycznej, która oferuje w pakiecie badania prenatalne nieinwazyjne. Cały okres ciąży jest szczególny, dlatego warto korzystać z usług w sprawdzonych placówkach.

Niestety nie wszystkie badania są dostępne w państwowej służbie zdrowia. Na niektóre trzeba czekać bardzo długo, dlatego mając na uwadze dobro swoje i dziecka większość mam decyduje się na przeprowadzanie leczenia w placówkach prywatnych. To gwarantuje dostęp do pełnego wachlarzu usług oraz przede wszystkim komfort psychiczny i bezpieczeństwo.