Menu Zamknij

Jak przygotować się do zabiegu termoliftingu skóry?

Coraz więcej osób w naszym kraju korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Chcemy dobrze wyglądać i czuć się w naszym ciele, niezależnie od wieku, wagi czy problemów skórnych. Nic więc dziwnego, iż chętnie korzystamy z wielu zabiegów ujędrniających skórę, takich jak radiofrekwencja mikroigłowa. Tylko jak się do niego odpowiednio przygotować?

Czym jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Potocznie nazywany jest on termoliftingiem skóry. Wykonuje się go w klinikach i gabinetach medycyny estetycznej za pomocą specjalistycznego sprzętu, takiego jak Morpheus8 PRO. Przed zabiegiem jedną z najważniejszych czynności jest poznanie jego istoty i działania tak, by świadomie móc się na niego zdecydować. Zabieg ten polega na kontrolowanym podgrzewaniu wybranych partii skóry. Dzięki takim oparzeniom dochodzi do skrócenia się włókien kolagenowych. Komórki skóry rozpoczynają też proces samoregeneracji.

Wysoka temperatura poprawia też krążenie krwi w danym, poddanym zabiegowi, miejscu.

Zabieg ten będzie idealny dla wszystkich osób mających oznaki starzenia na twarzy. Pomoże on bowiem wygładzić zmarszczki. Pomoże on także w podniesieniu skóry w okolicy oczu, u osób z tak zwaną opadającą powieką, czy brody (podwójny podbródek). Innym wskazaniem do wykonania zabiegu jest problem zwiotczałej, obwisłej skóry u osób, które w krótkim czasie straciły wiele kilogramów. Lekarz pomoże wtedy w ujędrnieniu skóry brzucha, ud, ramion czy kolan.

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem wykonania zabiegu zawsze musi być konsultacja lekarska, który na podstawie przeprowadzonych badań i wywiadu, zakwalifikuje pacjenta do jego wykonania (bądź nie, jeśli będą istniały przeciwwskazania). Do samego zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Na jakiś czas przed jego wykonaniem warto zrezygnować z peelingów skóry. Najlepiej jest go wykonywać w okresie jesienno-zimowym, gdy promienie słoneczne nie szkodzą nam aż tak bardzo, jak latem.

Nie należy bać się zabiegów medycyny estetycznej, gdyż nad każdym z nich czuwa lekarz. Dzięki nim możemy poczuć się bardziej pewni siebie i atrakcyjni.