Menu Zamknij

Kilka sków o zabiegu laserowego usuwania grzybicy paznokci

Grzybica to choroba, która rozwija się dość szybko. Atakuje i osłabia ona płytkę paznokci i znacznie pogarsza jej wygląd. Leczenie grzybicy może odbywać się z wykorzystaniem kilku metod, w tym nowoczesnej techniki wykorzystującej laser.

Na czym polega zabieg laserowego usuwania grzybicy?

Jak wspomniano powyżej, grzybica może być leczona z użyciem lasera. Zabieg polega w tym wypadku na naświetlaniu zmienionej chorobowo płytki paznokci światłem lasera. Światło to przenika przez płytkę i oddziałuje na znajdujące się pod nią chorobotwórcze zarodniki grzyba.

Czy zabieg laserowego usuwania grzybicy jest skuteczny?

Zabieg z wykorzystaniem światła laserowego jest bardzo skuteczny. Przyjmuje się, że jego skuteczność przekracza dziewięćdziesiąt procent. Wyniki leczenia zależą w tym wypadku od stadium zaawansowania choroby oraz rodzaju grzybicy.

Czy tego rodzaju zabieg jest bolesny?

Zabieg laserowego usuwania grzybicy jest nie tylko bezbolesny, ale również szybki, wygodny i bezpieczny. Czas jego trwania sięga kilkunastu minut, a zabieg wykonywany jest zazwyczaj w czterech sesjach powtarzanych co 15 dni. Warto dodać, że stosowane tradycyjnie leczenie z wykorzystaniem farmakologii jest zdecydowanie bardziej długotrwałe. Wymaga ono stosowania leków przez wiele tygodni. Leki zwykle mają postać maści, która musi być aplikowana na płytkę paznokcia kilka razy w tygodniu. Leki mogą być również przyjmowane doustnie i mogą one wykazywać działanie szkodliwe na wątrobę.

Czy warto się decydować na laserowe usuwanie grzybicy?

Zdecydowanie tak. Laser skutecznie niszczy komórki grzyba, które znajdują się nawet w głębokich warstwach tkanek pod paznokciem. Laser powoduje tak zwany kontrolowany efekt termiczny, który uszkadza komórki patogenów, ale nie wpływa negatywnie na zdrowe tkanki. Światło laserowe oddziałuje krótko oraz ma możliwość skupiania dużej ilości energii w określonym miejscu. To wpływa na dużą skuteczność i efektywność zabiegu, którego oferta znajduje się między innymi na stronie: https://shar-pol.pl/zabieg/leczenie-grzybicy-paznokci/.