Menu Zamknij

3 niezbędne elementy wyposażenia kosmetycznego

Idealne wyposażenie salonu kosmetycznego powinno łączyć w sobie designerski wygląd, zgodność z panującymi trendami, praktyczność użycia, wygodę i funkcjonalność. Oczekiwania są wysokie, ale da się im sprostać. Trzy przykłady opisanych poniżej mebli kosmetycznych na pewno są w stanie to zrobić (o ile zostaną odpowiednio wybrane).

1 – fotele kosmetyczne

Są to wielofunkcyjne fotele, absolutny niezbędnik każdego salonu kosmetycznego. Niektóre ich warianty zostają oparte na bardzo nowoczesnych technologiach i różnych ciekawych parametrach technicznych, dzięki którym można z nich korzystać na wiele interesujących sposobów.

Każdym fotelem da się manewrować, zmieniając jego ustawienie i tym samym zmieniając ułożenie różnych części ciała pacjenta. Wysoce ergonomiczne meble kosmetyczne dbają o to, by praca przebiegała szybko, sprawnie i efektywnie, a przy tym zawsze w bezpiecznych warunkach.

2 – łóżko kosmetyczne

Drugi niezbędnik to łóżko kosmetyczne, czyli taki wydłużony fotel o bardziej ustabilizowanej formie, kojarzący się z typowymi leżankami z gabinetów medycznych. Ma on prostą budowę, choć oczywiście zawsze da się zmienić ustawienie jego wybranych elementów, przede wszystkim podnosząc zagłówek albo delikatnie opuszczając część dolną łóżka i w ten sposób obniżając nogi pacjenta lub podnosząc górną część jego ciała.

Możliwość regulacji wysokości różnych elementów powinna być podstawą dobrego łóżka kosmetycznego. Jeżeli natomiast ma się większy budżet na meble kosmetyczne, warto zainteresować się łóżkami w pełni elektrycznymi, wyróżniającymi się najwyższym możliwym poziomem funkcjonalności.

3 – wózki kosmetyczne

Z kolei do przewożenia różnych sprzętów, narzędzi i produktów kosmetycznych, które będą używane na pacjencie w czasie zabiegu, służą zwykle specjalne wózki kosmetyczne. To takie praktyczne niewielkie taborety na kółkach. Prosty mechanizm działa znakomicie, dlatego nie trzeba go zastępować niczym nowocześniejszym i zarazem droższym.

Aktualnie sporo nowocześniejszych mebli kosmetycznych wykonuje się z drewna, z którego tworzy się większość wózków kosmetycznych, wspierając je jedynie na metalowych nóżkach. Dobry design zapewniany jest przez naturalny materiał. Drewno zawsze prezentuje się dobrze i dodaje aranżacji salonu klasy.

Meble kosmetyczne dostępne są w ofercie beautysystem.pl