Menu Zamknij

Co warto wiedzieć o endokrynologii?

Problemy z zajściem w ciążę są coraz powszechniejsze. Spowodowane mogą być przez wiele czynników. W Polsce pojawia się coraz więcej endokrynologów. Mowa tutaj o specjalistach w diagnozowaniu oraz leczeniu problemów z zajściem w ciążę.

Endokrynologia – co warto wiedzieć?

Okazuje się, że niepłodność może być spowodowana przez wszelakie czynniki. Jednym z nich jest nieprawidłowa budowa układu rozrodczego bądź niektóre związane z nim schorzenia. Przeważnie mowa tu jednak o złym funkcjonowaniu gruczołów dokrewnych. Z tego też powodu endokrynolog jest jednym ze specjalistów, do których należy udać się w przypadku podejrzenia problemów z płodnością.

Warto wiedzieć o tym, że specjalista od endokrynologii rozrodu zajmuje się również sprawami, które związane są z ustaleniem optymalnego momentu na ciąże oraz bezpieczeństwem reprodukcyjnym. W Polsce leczenie endokrynologiczne dostępne jest zarówno przez NFZ, jak i prywatnie.

Endokrynolog

Okazuje się, że hormony pełnią w organizmie człowieka niezwykle ważną funkcję. Zadaniem hormonów jest regulowanie funkcjonowania wszystkich organów i układów. Bez hormonów życie nie byłoby możliwe.

Nie każdy wie o tym, że zadaniem endokrynologii rozrodu jest leczenie oraz badanie wszystkich problemów, które mają związek z nieprawidłowym wytwarzaniem oraz dystrybucją hormonów przekładających się na zmniejszenie płodności oraz trudności z donoszeniem ciąży. Endokrynologia to dziedzina, która zajmuje się również badaniem procesów hormonalnych związanych z rozrodem u ludzi zdrowych.

Endokrynologia rozrodu – na czym polega?

Bardzo istotne jest to, żeby pamiętać o regularnych wizytach u endokrynologa, zwłaszcza wtedy, kiedy pojawiają się problemy z zajściem w ciążę. Jak się okazuje, endokrynolog rozrodu jest w stanie pomóc nie tylko w diagnozie, ale też w leczenie wszelkich problemów hormonalnych.

Dzięki endokrynologom rozrodu można osiągnąć sukces w zapłodnieniu oraz zdrowym porodzie. W Polsce pojawia się coraz więcej klinik, gdzie przyjmują tacy specjaliści.