Menu Zamknij

Czy warto zabrać psa na wczasy?

Co roku właściciele psów stają przed dylematem, czy zabrać psa na wczasy, czy lepiej zostawić go w domu pod opieką znajomych. Na szczęście coraz więcej ośrodków wczasowych oferuje możliwość pobytu z czworonożnym przyjacielem.

Jakie korzyści dają wczasy z psem?

Każdy miłośnik psów wie, że psy źle znoszą rozłąkę z właścicielem. Niektóre z nich zostawione same w domu nawet na kilka godzin potrafią ze stresu dokonać sporych zniszczeń. Wspólny wyjazd oszczędza stresu psu i właścicielowi.

Wspólne wczasy z psem to doskonała okazja do pogłębienia wzajemnych relacji między psem i właścicielem oraz nadrobienia zaległości we wspólnych zabawach.

Jak zorganizować wczasy z psem?

Wspólny wyjazd z psem na wakacje wymaga dobrego przygotowania logistycznego. Najpierw należy wybrać miejsce pobytu i zarezerwować noclegi. Musi być to miejsce przyjazne dla czworonogów. Najlepsze warunki oferują domki letniskowe. Pies nie będzie uciążliwy dla sąsiadów, nawet wtedy, gdy lubi szczekać. Dodatkowo domki najczęściej znajdują się na terenie ogrodzonym, co zapewnia psu bezpieczeństwo i możliwość swobodnego biegania.

Starannego zaplanowania wymaga także podróż do miejsca docelowego. W pociągu pies musi być na smyczy i mieć założony kaganiec. Najwięcej stresu u psa wywołuje podróż samolotem. Pies musi przebywać w kojcu i w luku bagażowym. Najlepszym środkiem podróży dla psa jest samochód. Większość psów uwielbia podróże samochodem, dodatkowo można zaplanować krótkie przerwy.

Co należy zabrać na wczasy z psem?

To na właścicielu spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo i komfort psa podczas wakacji. Koniecznie musi zabrać ze sobą książeczkę zdrowia psa, obrożę, smycz oraz kaganiec. Pies powinien mieć wszczepiony chip lub przypięty do obroży identyfikator, to znacznie ułatwi odnalezienie zagubionego psa.

Kilka akcesoriów, które nie zajmują dużo miejsca w bagażniku, ułatwi psu adaptację w nowym otoczeniu. Warto więc zabrać domowe miski, legowisko lub kocyk oraz kilka ulubionych zabawek. Koniecznie trzeba także zabrać karmę w odpowiedniej ilości.