Menu Zamknij

Dobierz model sukni ślubnej do sylwetki

Każda panna młoda w dniu swojego ślubu pragnie wyglądać wyjątkowo i olśnić soją kreacją wszystkich zaproszonych gości. Osiągnięcie takiego efektu nie będzie trudne pod warunkiem zastosowania się do kilku wskazówek.

Postaw na swój własny styl

Suknie ślubne oferowane przez salony ślubne prezentują się pięknie, ale nie oznacza to, że będą odpowiednie dla każdej panny młodej. Przy wyborze tej jedynej i niepowtarzalnej nie można kierować się tylko modą.

Najważniejsze jest dobranie sukni do własnego stylu i preferencji. Jeśli cenisz klasykę, to suknie z licznymi marszczeniami, falbanami i tiulami nie są na pewno dla Ciebie. Będziesz się w nich czuła jak przebrany manekin. Dobranie sukni do własnego stylu zapewni swobodę i dobre samopoczucie.

Dobierz model sukni do sylwetki

To bardzo ważne kryterium, które pozwala zatuszować mankamenty sylwetki przy jednoczesnym podkreśleniu jej walorów. Panny młode o okrągłych kształtach powinny wybierać suknie ślubne podkreślające biust oraz talię, ale tuszujące krągłość bioder oraz większy brzuch. Najlepiej w tym przypadku wybrać modele sukni w kształcie litery A lub empire z odcięciem tuż pod biustem.

Dla szczupłych panien młodych idealnym modelem będą suknie „syrenki” lub księżniczki. Te pierwsze doskonale podkreślą idealne proporcje w sylwetki w kształcie „klepsydry”, te drugie, dzięki bogatym zdobieniom, nadają biodrom krągłości.

Oczywiście nie trzeba sztywno trzymać się tych wskazówek, bo najważniejszy jest własny wybór.

Nie zapomnij o dodatkach

O ostatecznym wyglądzie panny młodej decyduje nie tylko suknia ślubna, ale cała stylizacja. Powinna być ona spójna, a wszystkie dodatki muszą być starannie dobrane. Dotyczy to nie tylko butów i biżuterii, ale także fryzury i makijażu. doskonale uzupełnią całość stylizacji i podkreślą urodę panny młodej.Dzięki temu w tym wyjątkowym dniu będzie prezentować się niezwykle elegancko, a co najważniejsze będzie czuła się bardzo dobrze i swobodnie. Znajdzie to odzwierciedlenie także na pamiątkowych zdjęciach.