Menu Zamknij

Przeszczep włosów – gdzie zrobić?

Łysienie może być powodem kompleksów, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Zakłada się, że to częściej mężczyźni cierpią z powodu tej przykrej dolegliwości. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na cieszenie się wspaniałą fryzurą, nawet po utracie włosów. Mowa oczywiście o przeszczepie włosów, który w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością.

Na czym polega przeszczep włosów?

Wielu mężczyzn decyduje się na zabieg przeszczepu włosów. Jest to chirurgiczny zabieg, który polega na pobraniu mieszków włosowych z tyłu głowy i wszczepieniu ich w miejscach, w których doszło do przerzedzenia włosów. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, bezbolesny i cieszący się bardzo dużą skutecznością.

Metody przeszczepu włosów

Włosy do przeszczepu zawsze pobierane są z tyłu głowy oraz z boku. Włosy w tych miejscach są odporne na działanie dihydrotestosteronu, który odpowiada za ich wypadanie. Mieszki włosowe pobierane są poprzez wykonanie delikatnego nacięcia na skórze głowy. Następnie w zależności od metody zabiegi, mogą być one zaimplementowane przy użyciu pęsety lub specjalnego urządzenia o nazwie Choi Pen. Wszczepianie włosów przy użyciu pęsety to tzw. metoda FUE, natomiast implementacja przy użyciu aplikatora to metoda DHI. Tak naprawdę obie metody przeszczepu charakteryzują się ogromną skutecznością. Jedyną różnicą jest czas trwania zabiegu, który w przypadku metody DHI jest znacznie krótszy.

Czy przeszczep włosów jest skuteczny?

Wielu mężczyzn zastanawia się, czy Przeszczep włosów jest skuteczną metodą radzenia sobie z łysieniem. W ostatnich latach zabieg ten stał się bardzo popularny, a w internecie można znaleźć wiele zdjęć i filmów ukazujących jego efekty. Przeszczepione włosy zaczynają rosnąć dopiero po upływie około 3-4 miesięcy, a na finalny efekt zabiegu należy poczekać prawie rok. Warto jednak pamiętać o tym, że przeszczep włosów stanowi ostateczność. Jeśli odpowiednio wcześnie zdiagnozujemy u siebie łysienie, powinniśmy zacząć od wizyty u trychologa i wdrożenia odpowiedniej kuracji.