Menu Zamknij

Gdzie kupować wyposażenie medyczne?

W przychodniach i szpitalach wyposażenie jest niezbędne do świadczenia usług, czyli dbania o zdrowie pacjenta, a niejednokrotnie do ratowania jego życia. Dlatego tak ważne jest, aby wyposażenie, czyli środki ochrony, opatrunki czy inne przedmioty były najwyższej jakości i w odpowiedniej cenie. Dlatego też każda przychodnia czy szpital rozpatruje, która hurtownia medyczna oferuje najlepsze warunki. W przypadku dużych zamówień, które są wykonywane regularnie i dla dużych podmiotów kluczowe jest określenie kryteriów przetargowych, tak aby wybrać najlepszego dostawcę.

Czy cena jest najważniejsza w postępowaniu przetargowym?

Środki opatrunkowe czy narzędzia ochrony osobistej są kupowane przez szpitale czy przychodnie w ogromnych ilościach. Nawet mała różnica w cenie jednostkowej dzięki ekonomii skali może przynieść organizacji duże oszczędności. Dlatego też w postępowaniach przetargowych to właśnie cena jest kluczowym wskaźnikiem gdy chodzi o wybór dostawcy. Ta hurtownia medyczna, która przedstawi najniższe ceny za wyroby będzie je dostarczać. W przypadku mniejszych przychodni, gdy zakupów można dokonywać poza przetargami, jest większa dowolność, jednak to kryterium nadal jest jednym z najważniejszych, gdyż jak każda działalność, również przychodnie mają generować zyski i minimalizować koszty.

W jaki sposób zweryfikować jakość produktów już na etapie postępowania przetargowego?

Poza kryterium ceny w postępowaniu przetargowym drugim kryterium mogą być parametry wyrobów lub certyfikaty ich jakości. Jest to najważniejszy sposób aby możliwa była weryfikacja jakości wyrobów – ich parametry użytkowe muszą być opisane w sposób jak najbardziej dokładny i skrupulatny.

Łańcuch dostaw i dbanie o gospodarkę magazynową kluczem do świadczenia usług wysokiej jakości

Aby zapewnić organizacji pełne stany magazynowe i możliwość wykonywania działalności gospodarczej należy dbać o łańcuch dostaw – zamówienia powinny być składane z odpowiednim wyprzedzeniem w zależności od tego jaki termin realizacji ma wybrana hurtownia medyczna. Najlepiej prognozować zużycie środków opatrunkowych czy ochrony osobistej, tak aby zamówienie było składane zanim pojawią się jakiekolwiek niedobory. Dzięki temu działalność będzie prowadzona bez przerw.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hurtownia medyczna.