Menu Zamknij

Na co zwracać uwagę przy zakupie zaopatrzenia medycznego?

Wybór zaopatrzenia medycznego może być dość trudny. Na rynku dostępne są setki produktów o zbliżonych parametrach. Zdecydowanie utrudnia to wybór najlepszych rzeczy, z których będzie można korzystać w pracy. Na co zwracać uwagę przy zakupie zaopatrzenia medycznego? O czym trzeba pamiętać?

Jakość

Przede wszystkim zaopatrzenie medyczne powinno być wysokiej jakości. To nie są produkty, na których warto oszczędzać i stawiać cenę jako najważniejsze kryterium wyboru. Zdecydowanie ważniejsze jest to, jak poszczególne produkty sprawdzają się w praktyce.Mówiąc o jakości, musimy pamiętać o tym, że materiały higieniczne i sanitarne powinny być jałowe. Tylko takie mogą mieć kontakt z otwartymi ranami i mogą sprawdzić się do dezynfekcji. Oczywiście kwestia sterylności najtańszych produktów pochodzących od nieznanych marek czy dostawców, którzy nie cieszą się zaufaniem, jest dość dyskusyjna. Dla własnego bezpieczeństwa należy stawiać na renomowane marki. Dodatkowo należy pamiętać, że produkty wyższej jakości np. bardziej chłonne często lepiej sprawdzają się w praktyce i oznaczają mniejsze zużycie materiałów, więc docelowo pozwalają wygenerować oszczędność, która będzie widoczna w podsumowaniach miesięcznych, kwartalnych czy rocznych. W tym wypadku drobiazgi mają znaczenie.

Dobra dostępność

Zaopatrzenie medyczne bardzo często jest niezbędne do pracy i nie można go niczym zastąpić lub z niego zrezygnować. Stąd też warto wybierać produkty o dobrej dostępności i powtarzalności. Są to takie rzeczy, które można wielokrotnie zamawiać i za każdym razem ich jakość, wykonanie czy sposób użycia będą takie same.Dzięki temu praca z wykorzystaniem takiego zaopatrzenia medycznego jest wyjątkowo łatwa. To ważne, bo pomaga specjalistom skupić się na pracy, a nie na sprawdzaniu, czy elementy zaopatrzenia działają tak, jak powinny.Wysoka dostępność poszczególnych produktów oznacza też mniej kłopotów z ich zamówieniem. Dzięki temu osoby odpowiedzialne za uzupełnianie stanów magazynowych nie będą tracić zbyt wiele czasu i sił na szukanie podstawowego wyposażenia gabinetu. To szczególnie ważne zwłaszcza w małych firmach, w których wspomniana już osoba ma szereg innych obowiązków, które wymagają jej obecności.

Więcej informacji znajdziesz na stronie zaopatrzenie medyczne.