Menu Zamknij

Jak poradzić sobie z łysieniem? Skuteczne sposoby leczenia łysienia

Wybór konkretnej metody leczenia łysienia powinien zostać dopasowany do przyczyny problemu. Wśród sprawdzonych i skutecznych terapii łysienia można wyróżnić między innymi mezoterapię igłową, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy karboksyterapię.

Leczenie łysienia Katowice – osocze bogatopłytkowe

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeprowadzane w Katowicach stanowią jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia łysienia – warto pamiętać o tym, że ten rodzaj terapii stosowany jest podczas leczenia różnych rodzajów łysienia, coraz częściej wykorzystuje się go także w celach profilaktycznych.

Podczas zabiegu, osocze pozyskane z krwi pacjenta, zostaje wprowadzone w odpowiednie warstwy skóry. Warto zaznaczyć, że zabieg z osoczem bogatopłytkowym sprawdzi się w przypadku osób uczulonych na substancje takie jak kwas hialuronowy oraz różnego rodzaju składniki aktywne o intensywnym działaniu.

Osocze bogatopłytkowe przyczynia się do poprawy ukrwienia skóry głowy, oprócz tego pobudza komórki do produkcji kolagenu. Ponadto zabieg pomaga także w odżywieniu i nawilżeniu skóry oraz skutecznej aktywacji komórek macierzystych.

Mezoterapia igłowa – skuteczne leczenie łysienia Katowice

Mezoterapia igłowa skóry głowy to kolejny ze skutecznych i bezpiecznych sposobów leczenia łysienia – zabieg mezoterapii sprawdzi się między innymi w leczeniu łysienia plackowatego, ten rodzaj terapii wykorzystywany jest również w przypadku pacjentów borykających się z zaburzeniami gospodarki hormonalnej organizmu.

Mezoterapia igłowa przyczynia się do zauważalnej poprawy stanu skóry głowy i włosów – polepszeniu ulega między innymi odżywienie i nawilżenie tkanek, co przekłada się na wzmocnienie struktury i wyglądu włosów. Substancje aktywne stosowane podczas zabiegu pobudzają cebulki i mieszki włosowe, przyczyniając się do pojawienia się tzw. baby hair.

Laserowe leczenie łysienia w Katowicach

Zabiegi z użyciem lasera zyskują sobie coraz większą popularność – mało inwazyjne i skuteczne terapie wykorzystujące laser pomagają w efektywnym zwalczaniu problemu nadmiernego wypadania włosów.

Zabiegi laserowe doskonale pobudzają krążenie, stymulując komórki do produkcji nowych włosów. Poza tym odrastające włosy są zdrowsze i grubsze oraz o wiele bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.