Menu Zamknij

Myjka fryzjerska – jak wybrać?

Myjka fryzjerska to jeden z podstawowych elementów wystroju salonu fryzjerskiego, wie to każdy fryzjer i zdaje sobie z tego sprawę większość klientów. Przy wybieraniu tego mebla nie warto stawiać na produkty niskiej jakości, bo mogą one całkowicie uprzykrzyć życie wszystkim zaangażowanym. Jak wybrać idealną myjkę fryzjerską?

Budżet jako podstawowy wskaźnik

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że na szczęście dla przedsiębiorców na każdej półce cenowej można znaleźć wartościowe myjki, które się dobrze sprawdzą na co dzień. Po ustaleniu realnego budżetu trzeba zastanowić się nad rodzajem myjki.

Osoby, które mają pieniądze oraz odpowiednią ilość miejsca w swoim salonie mogą od razu zakupić myjkę zintegrowaną, czyli misę połączoną z fotelem. Z kolei ci, którzy na tak poważne inwestycje wolą poczekać, aż ich salon trochę się rozwinie, mają świetną alternatywę w postaci myjki przenośnej.

Skupienie na jakości wykonania

Bez względu na to, na jaki rodzaj myjki się decydujemy, trzeba się nad takim zakupem zastanowić. Aby myjka nie przysparzała problemów, takich jak na przykład bałagan czy przeciekanie, trzeba zwrócić uwagę na to czy misa ma uniwersalny kształt i jest obudowana łatwym do wyczyszczenia i wytrzymałym materiałem.

Nie bez znaczenia jest też to, jakiego rodzaju i czy wężyk znajdujący się w zestawie jest wystarczająco długi. Sam fotel również powinien być wygodny. Najlepiej, by regulowana była przynajmniej jego wysokość oraz poziom pochylenia. Dodatkowym atutem dla klientów będą też wygodne podłokietniki oraz ewentualny podnóżek.

Myjka fryzjerska, a estetyka

Gdy do wyboru pozostają tylko te modele myjki fryzjerskiej, co do których mamy pewność, że będą całkowicie funkcjonalne i maksymalnie wygodne dla klienta, możemy zacząć skupiać się na przyjemniejszych czynnikach. Przede wszystkim warto wybrać kolor, który nam się podoba, ale także ten, który stworzy spójny wizerunek na tle wystroju całego salonu.

Można też skupić się na wykończeniach, szczególnie w tych myjkach, które mają wbudowaną możliwość przechowywania w pobliżu kosmetyków używanych przy myciu głowy. Również takie detale, jak właśnie te półki mają swój udział w ogólnym wrażeniu, z jakim klient wychodzi z salonu.

Myjki fryzjerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl