Menu Zamknij

Ścianka prysznicowa – co jest istotne?

Ścianki prysznicowe są powszechnie montowane na całym świecie. Jeżeli celem jest kupno trwałego modelu, warto postawić na uznanego producenta.

Ścianka prysznicowa

Dostępne są różnego rodzaju Ścianki prysznicowe. Ich wybór jest spory, dzięki czemu każdy znajdzie model idealny dla siebie. Warto dowiedzieć się więcej o ich czyszczeniu i konserwacji. W praktyce jest tak, że szkło, które jest często stosowane w ściankach prysznicowych, nie jest trudne w myciu. Bardzo łatwo utrzymać je w należytym stanie dzięki stosowaniu nieagresywnych środków czyszczących i miękkiej szmatki.

Żeby ścianka prysznicowa była schludna i estetyczna, bardzo istotne jest jej regularne czyszczenie. Celem jest zapobieganie osadzaniu się kamienia i utrzymanie estetycznego wyglądu ścianek.

Ścianka prysznicowa – różne opcje

Jak się okazuje, niektóre modele ścianek prysznicowych mają dodatkowe funkcje. Mowa tutaj np. o powłokach antybakteryjnych utrudniających tworzenie się pleśni. Jeżeli celem jest kupno ścianki prysznicowej, warto też zwracać uwagę na inne istotne kwestie.

Bardzo ważna jest wodoszczelność. Dobrze zaprojektowane i zainstalowane ścianki prysznicowe powinny być odporne na przecieki wody. Istotne jest to, żeby szczelnie zamknąć wszystkie połączenia i zastosować odpowiednie uszczelki, aby zapobiec wyciekom wody na podłogę łazienki, o czym niestety nie każdy pamięta, co potem może powodować nieco problemów.

Podsumowanie

Ścianka prysznicowa ma niebagatelny wpływ na wygląd pomieszczenia łazienkowego. Dlatego warto postawić na styl, który pasuje do ogólnego designu łazienki i tworzy harmonijną atmosferę. Obecnie istnieje bardzo dużo wzorów, kolorów i wykończeń do wyboru, dzięki czemu każda osoba znajdzie coś idealnego dla siebie.

Ważną kwestią jest bezpieczeństwo. W praktyce jest tak, że niezawodne ścianki prysznicowe są ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dlatego eksperci zalecają upewnić się, iż są one zrobione z hartowanego lub laminowanego szkła, które jest bardziej odporne na uszkodzenia i pęknięcia.