Menu Zamknij

Najmodniejsze suknie ślubne w sezonie 2023

Wiele panien młodych chciałoby mieć modną suknię, pasująca do czasów, w których wychodzi za mąż. Wówczas zdjęcia z ceremonii ślubnej i wesela stają się także ciekawą pamiątką z czasów młodości, tego, co się wówczas nosiło. Jakie suknie ślubne są modne w sezonie 2023?

Minimalizm

Suknie ślubne w tym sezonie mają niewiele ozdobników. Mnogość cekinów i ozdób nie jest wskazana, królują raczej proste i delikatne suknie o ponadczasowej elegancji. Oczywiście drobne ozdobniki nie zaszkodzą, jakiś błyszczące dodatki czy guziczki z perełek, jednakże w sezonie 2023 suknie ślubne są minimalistyczne.

To oczywiście nie oznacza, że suknie nie mogą mieć swojego uroku i wyjątkowości, na przykład dzięki wstawkom z koronek, ozdobnym rękawom czy większym dekoltom. To wszystko jednak są dodatki z tkaniny, jej ułożenia czy wzoru, a nie dodatkowych elementów błyszczących, które raczej nie wpasowują się w modę sukni ślubnych w 2023 roku.

Długie i zwiewne

Od kilku sezonów modne są suknie ślubne w stylu boho, długie i zwiewne, i nie inaczej będzie w roku 2023. Nadal najpopularniejsze będą suknie tego typu, bardzo proste, często również w kroju A. Popularność zyskują także długie rozcięcia w spódnicy sukni.

Panie, którym ten krój nie służy być może będą zainteresowane krojem typu syrenka oraz księżniczkowym – oba nadal nie wyszły z mody, choć są one dość wymagające dla figury panny młodej i nie każda może sobie na nie pozwolić. Daje to jednak pole do poszukiwań najlepszej sukni ślubnej, idealnie podkreślającej figurę i po prostu pięknej.

Niekoniecznie czysto białe

Śnieżna biel to zwykle nie jest odcień, w którym kobiety wyglądają najlepiej i na szczęście od dawna nie jest już wymagana ze względów obyczajowych. Choć wiele kobiet nie wyobraża sobie, że mogłoby pójść do ślubu w sukni innej niż biała, to jednak modne są szczególnie odcienie złamane, na przykład ivory, lub po prostu w odcieniach écru.