Menu Zamknij

Opieka nad osobą starszą

Decyzja o wysłaniu bliskiej osoby do domu opieki jest trudna i emocjonalna. Niestety nierzadko jest to jednak konieczne. Dom opieki zapewnia taką opiekę, która często nie jest możliwa do zrealizowania w zaciszu domowym. Dlatego coraz więcej osób poszukuje renomowanej placówki, która przyjmuje także pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera.

Dom opieki alzheimer – jaki wybrać?

Wiele osób zastanawia się, na co zwracać uwagę podczas wyboru domu opieki dla osoby starszej. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na koszty pobytu w takim miejscu. Mowa tutaj o usługach wliczonych w cenę pobytu i nie tylko. Każdy powinien sprawdzić, czy konkretny dom opieki oferuje różne pakiety usług, dostosowane do indywidualnych potrzeb seniora, takie jak np. opieka medyczna, rehabilitacja czy opieka nad osobami z chorobami neurologicznymi, co jest bardzo istotne. Kolejnym ważnym kryterium przy wyborze opieki jest też atmosfera panująca w pensjonacie. Bardzo istotne jest to, żeby osoba starsza poczuła się komfortowo i bezpiecznie. Personel powinien traktować ją z szacunkiem i empatią.

Domy opieki Alzheimer Warszawa

Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy konkretny dom opieki oferuje możliwość uczestniczenia w różnych aktywnościach, które mogą pomóc seniorom w utrzymaniu dobrego zdrowia i dobrego samopoczucia. Podczas wyboru takiej placówki, trzeba też zwrócić uwagę na to, czy miejsce to jest właściwie przystosowane do potrzeb osób starszych. Każdy dom opieki powinien mieć windy, poręcze, a ponadto specjalne urządzenia dla ludzi niepełnosprawnych. Mowa tutaj na przykład o podnośnikach do łóżek czy specjalnych wózkach inwalidzkich.

Domy opieki Warszawa i okolice – jaki wybrać?

Wybierając dom opieki dla osoby starszej, najlepiej będzie dokładnie przeanalizować kryteria mogące mieć wpływ na decyzję. Dobrej klasy placówka tego typu powinna zapewniać osobom starszym właściwą opiekę i komfortowe warunki. Do tego istotne są aktywności, które pomogą im zachować jak najwyższą jakość życia. Zawsze najlepiej postawić na dom opieki, który zbiera liczne pozytywne opinie. W Warszawie takich miejsc jest sporo.