Menu Zamknij

Zabiegi wykonywane przy użyciu lasera ginekologicznego

Lasery są już niemal powszechnie wykorzystywane w leczeniu wielu schorzeń i często zastępują interwencję chirurgiczną. Z tego powodu również Lasery ginekologiczne sprzedaż, których systematycznie zwiększa się z każdym rokiem, można spotkać w większości gabinetów medycyny estetycznej, specjalizujących się w leczeniu typowo kobiecych problemów.

Charakterystyka laserów ginekologicznych

Lasery charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą precyzją. Zazwyczaj urządzenia posiadają regulację, dzięki której można zastosować idealną wiązkę w danym zabiegu. Dużą korzyścią, wpływającą na komfort pacjentek jest niemal zupełna bezbolesność. Obawa przed bólem oraz wysoką inwazyjnością, bardzo często skutkuje odkładaniem decyzji o podjęciu właściwego leczenia. Obecnie kobiety mogą bezpiecznie poddawać się koniecznemu badaniu, po którym niezwykle szybko wracają do całkowitej sprawności fizycznej.

Jakie zabiegi wykonuje się z użyciem laserów

Lasery ginekologiczne wykorzystuje się między innymi do likwidacji nieprzyjemnych objawów związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Nieleczona dolegliwość wpływa, nie tylko na brak codziennego komfortu, ale także znacznie ogranicza aktywność fizyczną, co z kolei może doprowadzić do powstania otyłości. Kolejną dużą grupą pacjentek decydujących się na zabiegi laserem są panie z problemami związanymi z porodem. Zdarza się, że zbyt rozciągnięta pochwa zabiera radość z życia seksualnego i doprowadza do konfliktów między partnerami. Profesjonalnie użyty laser ginekologiczny może w skuteczny sposób przywrócić dawną sprężystość pochwy.

Zalety użycia laserów w ginekologii estetycznej

Lasery ginekologiczne są w pełni bezpieczne i zapewniają najlepszą jakość wykonania danego zabiegu. Pacjentki nie muszą spędzać wielu dni w szpitalu i szybko wracają do pełni sił.