Menu Zamknij

Nić chirurgiczne – jakie są dostępne rodzaje?

Nici chirurgiczne są dostępne w różnych rodzajach, dzięki czemu można je dostosować idealnie do skóry. Warto zatem wiedzieć, do czego służą nicie i jakie rodzaje można wybrać.

Jakie są oferowane nicie chirurgiczne?

Nić chirurgiczna dostępna jest między innymi w takich wariantach jak:

– wchłanialne,
– niewchłanialne,
– jednowłóknowe,
– wielowłóknowe,
– naturalne,
– syntetyczne.

Dzięki temu, że jest tyle różnych rodzajów, to każdy chirurg może dopasować odpowiednią nić. Dobrze jest też dodać, że nić chirurgiczna wykonywana jest zazwyczaj z nylonu lub poliestru, czy jedwabiu.

Gdzie można kupić chirurgiczne nicie?

Nić ta dostępna jest w różnych hurtowniach medycznych, które specjalizują się w ich rozprowadzaniu. Dobrze jest wybrać takie nicie, które są wykonane solidnie, przez co będzie pewność, że można ich użyć bezpiecznie. Nicie chirurgiczne są dostępne w pojemnikach o różnych pojemnościach. Dzięki temu można wybrać taką ilość produktu, która będzie wystarczająca.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nici chirurgicznych?

Przede wszystkim dobrze jest zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane oraz na to, jaki mają rodzaj. Ważnymi aspektami są także giętkość oraz poręczność, co niesamowicie zwiększa komfort pracy chirurga. Zaleca się również wybierać nici, które są wykonane solidnie i dobrze jest je kupować w przeznaczonych do tego miejscach.

Czy używanie nici rozpuszczalnych jest bezpieczne?

Chirurdzy bardzo często używają rozpuszczalnych nici, gdyż mogą one samoistnie zniknąć po upływie nawet miesiąca. Zazwyczaj jednak proces ten zachodzi w okresie mniej więcej trzech miesięcy. Należy jednak pamiętać, że wszystko zależy od tego, do jakiego zabiegu były użyte nicie oraz od tego, w jakim stanie jest organizm pacjenta i jak przebiega gojenie. Tego rodzaju szwy są również bardzo wygodne w użyciu, szczególnie dla chirurga.

Dobrze jest też wspomnieć, że to jaka nić zostanie użyta przy danym zabiegu, jest decyzją lekarza lub zespołu lekarzy, którzy biorą udział przy danym zabiegu. Należy też dodać, iż każdy pacjent jest też wcześniej poinformowany o tym, który rodzaj nici zostanie użyty, co ma szczególne znaczenie, gdy używa się nici rozpuszczalnych, Tym sposobem pacjent nie musi potem pojawiać się na wizycie zdejmowania szwów, jedynie tylko ma się stawić na kontrolę.