Menu Zamknij

Problem poszerzonych naczynek

Problemy naczyniowe skóry dotyczą wielu osób i mogą przybierać różną postać. W tym miejscu można wymienić rumień na twarzy, pajączki, a nawet trądzik różowaty.

Czym jest laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek Katowice to metoda skuteczna w usuwaniu tego rodzaju zmian i stosowana od wielu lat. Warto podkreślić, że laser flebologa może być stosowany nie tylko na twarzy, ale również na innych obszarach ciała. Oczywiście zmiany nie znikną całkowicie, ale mogą stać się mniej widoczne. Należy pamiętać, że lasery o dość dużej mocy są wykorzystywane do terapii. Można nawet dostosować parametry do rodzaju skóry i charakteru zmian. Bez wątpienia można w ten sposób wyeliminować uciążliwe problemy naczyniowe, które są defektem kosmetycznym.

Zastosowanie lasera

Zmienione chorobowo miejsca są naświetlane przy pomocy lasera, a to skutkuje absorpcją światła przez hemoglobinę. Całkowite zniszczenie ścian naczynka jest głównym skutkiem zachodzącego procesu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że laser działa na hemoglobinę wybiórczo i dociera tylko do naczyń zmienionych, dzięki czemu obszary zdrowe pozostają nietknięte. Dzięki wysokiej mocy lasera można dobrać najlepsze parametry zabiegu do indywidualnego pacjenta. W przypadku leczenia rumienia, zmian rubinowych oraz trądziku różowatego zaleca się laserowe zamykanie naczynek Katowice.

Zabieg

Warto wspomnieć, że malformacje naczyniowe oraz żylaki kończyn dolnych leczy się przy użyciu lasera. Zabieg laserowego zamykania naczynek pozwala też całkowicie zlikwidować pajączki. Jednak nie zawsze można skorzystać z terapii laserem, ponieważ istnieje wiele poważnych przeciwwskazań, o których należy pamiętać. Wśród nich można wymienić świeżą opaleniznę, epilepsję, a także choroby nowotworowe. Podczas terapii lekami psychotropowymi też należy zrezygnować z naświetlań. Zabiegu nie można przeprowadzić u osób chorych na łuszczycę, bielactwo oraz cukrzycę. Należy pamiętać, że pacjent musi się właściwie przygotować do zabiegu. W rzeczywistości konsultacja ze specjalistą jest pierwszym etapem. Bezpośrednio przed zabiegiem trzeba ogolić skórę maszynką do golenia. Oczywiście nie wolno spożywać alkoholu w dniu zabiegu, ale zaleca się picie wody.