Menu Zamknij

Z jakiego materiału wybrać suknie ślubne?

Aby wybrać odpowiednią suknię ślubną należy zwrócić uwagę nie tylko na jej kolor, fason i krój, ale również na materiał. W dużej mierze to właśnie od użytych tkanin zależy żywotność sukni oraz komfort jej noszenia.

Co warto wiedzieć o tkaninach?

Wybór materiału ma olbrzymie znaczenie nie tylko wtedy, gdy zlecamy szycie sukni ślubnej krawcowej. Odwiedzając salony ślubne (np. www.agnesfashiongroup.pl/suknie-slubne) także należy zwrócić uwagę na użyte tkaniny. Tylko najlepsi projektanci sięgają po wysokiej klasy tkaniny do swoich projektów.

Poszczególne materiały wbrew pozorom różnią się między sobą nie tylko walorami estetycznymi i ceną. Różnica widoczna jest także w podatności na gniecenie, czy też w sposobie układania. Pamiętać należy o tym, że suknia ślubna powinna idealnie prezentować się podczas tańca. W sezonie letnim najbezpieczniejszym wyborem są zwiewne tkaniny. Doskonale sprawdzi się tutaj na przykład tiul, organza albo muślin.

Jakie tkaniny są godne polecenia?

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa rewelacyjny atłas. Suknie ślubne wykonane z tego materiału można znaleźć między innymi w salonie https://www.agnesfashiongroup.pl/suknie-slubne. Atłas jest gładki, mięsisty i wyróżnia się dość wysokim poziomem sztywności. W dużej mierze to właśnie dzięki odpowiedniej sztywności suknie atłasowe idealnie układają się na ciele.

Ciekawym wyborem jest także ponadczasowa satyna. Jest to znacznie delikatniejsza odmiana powyżej opisanego atłasu. Satyna z jednej strony jest lśniąca, a z drugiej matowa. Jest to tkanina idealna dla kobiet, które poszukują eleganckich i typowo balowych kreacji. Satynowe suknie wykorzystywane są przede wszystkim wtedy, gdy ślub bierzemy w sezonie jesienno-zimowym.

Kobiety, które poszukują prześwitujących tkanin powinny sprawdzić co ma do zaoferowania tiul. Od wielu lat jest to ulubiona tkanina doświadczonych projektantów ślubnych. Godny polecenia jest przede wszystkim miękki i elastyczny tiul szermeza albo rewelacyjny tiul jedwabny. Na półkach sklepowych coraz częściej pojawiają się suknie wykonane z tiulu włoskiego.